‘De verhalen van Auruco deel 3: Een ijzeren vuist’ – Sebastiaan Koen


Elisia maakt zich ongerust, Skjald is al drie dagen zoek. Samen met haar vrienden gaat ze op zoek naar hem. Ze komen erachter dat Skjald ontvoerd is en door ongure types is meegenomen naar het noorden. Aangezien de groep van plan is naar de IJzeren Stad te gaan voor een belangrijke taak, besluiten ze zich op te splitsen. Elisia gaat met de kinderen van Wargan – Covion en Kyra – achter Skjald aan. De rest vertrekt naar de IJzeren Stad. Ze reizen via de stad Vatthar voor extra manschappen. Dorvin denkt terug aan de gebeurtenissen in Vatthar en heeft nog steeds een schuldgevoel over de gebeurtenissen tijdens de strijd om de stad.
Tijdens hun reis zien ze hoe erg de bevolking en het landschap heeft geleden onder de aanval van Felkon. Als ze aankomen bij de IJzeren Stad, is het gelijk duidelijk waarom deze hulp nodig heeft. Styrr en haar meester Felkon proberen de bewoners van de buitenwereld af te snijden en eisen smeden en metaal. Samen met bondgenoten en manschappen uit de IJzeren Stad gaan de gebroeders Staalhart op weg naar Istongyr om het op te nemen tegen Styrr. Ze besluiten de stad Istongyr, de stad vol Ziellozen, aan te vallen en zo Styrr een halt toe te roepen in een poging de vijand te verzwakken.
In de proloog krijg je een blik in het verleden. Het is het jaar 309 na de grote overstroming. Onder leiding van koning Goudader zijn tienduizenden strijders het gevecht met Felkon Demonos aangegaan. De slag duurt al een paar dagen, beide kanten zijn aan elkaar gewaagd. Wargan en Artharn worden tot hun verbazing tijdens het gevecht bij de koning ontboden. Hij heeft een geheime missie voor hen. Deze proloog geeft je meer inzicht op de gebeurtenissen uit de eerdere delen. In het eerste hoofdstuk maakt de schrijver weer een sprong naar het heden, het is dan het jaar 328 na de grote overstroming. Het eerste hoofdstuk begint ook gelijk spannend. Skjald is verdwenen en Elisia gaat met vrienden naar hem op zoek, terwijl de anderen uit hun groep op pad gaan naar de IJzeren Stad, wat nog maar het begin is van een spannend avontuur.
Ook dit derde deel is wederom een meeslepend verhaal. Het leest vanaf het begin gelijk weer lekker, net als de eerste twee delen van de serie. Sebastiaan Koen heeft een aangename schrijfstijl. Wat ik zo intrigerend vind aan deze serie, is dat Sebastiaan Koen vooral de veldslagen beeldend beschrijft. Je hebt het gevoel erbij aanwezig te zijn, de schrijver schuwt er niet voor gruwelijkheden te beschrijven tijdens de gevechten. Sommige gevechten waren nagelbijtend spannend. Ook andere scènes zijn uitstekend beschreven, ik had een aantal keren een brok in mijn keel, zowel van ontroering als van verdriet. Sebastiaan Koen weet het verhaal met veel overtuiging over te brengen en de belevenissen van de diverse personages hielden mij in hun greep, ook nog na het lezen.
En dan dat onverwachte einde! Dit belooft veel voor het vierde deel, waarmee Sebastiaan Koen inmiddels al bezig is. Ik geef Een ijzeren vuist graag 4,5 sterren.
Jeanine
Perfecte Buren
Genre: fantasy
Uitgever: Zilverbron
ISBN: 9789463081931
Uitvoering: paperback
Aantal pagina’s: 313
Uitgave: november 2019
Met dank aan Sebastiaan Koen voor het recensie-exemplaar.
Lees HIER de recensie van ‘Verhalen van Auruco 1, een rijk in verval’
Lees HIER de recensie van ‘Verhalen van Auruco 2, een koninklijk verraad’