Jouw boekenkast of nachtkastje bij ons… deze week Merel Cooijmans

Hoi,

Merel Cooijmans
Wat een goed plan om mensen over hun boekenkast te laten vertellen. Daar doe ik heel erg graag aan mee.
Ik ben Merel (23) en ik lees al vanaf groep 3. Lezen was mijn manier om te ontsnappen aan de wereld die voor kinderen niet altijd even aardig is. Ik heb heel mijn leven boeken gespaard, omdat mijn grote droom een gevulde boekenkast was. Dat kon pas als ik uit huis was en mijn eigen woning had. Sinds een jaar woon ik samen met mijn vriend en heb ik al mijn boeken die in de dozen zaten in een gloednieuwe kast kunnen zetten. Hij staat midden in de woonkamer en elke keer als ik er naar kijk voel ik me gelukkig en komen goede herinneringen uit de boeken weer boven. Met trots kan ik er vanaf volgende week mijn eigen boek tussen zetten. Mijn debuut komt op 20 april uit. 😊
Ik lees eigenlijk bijna alle genres. Ik vind het vooral leuk als in een boek niet meteen alles verteld wordt en je zelf na moet denken. Als bijvoorbeeld een bijkarakter iets zegt en je dan als lezer moet raden waarom dat en op die manier gezegd wordt. De leukste (nouja leuk) boeken vind ik wel die waar drama in zit. Hoe meer er fout gaat hoe beter eigenlijk. Dat komt omdat je dan je eigen problemen in verhouding kan stellen en het eigenlijk met je leven allemaal wel meevalt. 😊
Wel heb ik een zwak voor boeken waar vampiers in voorkomen. Ook romannetjes, als thrillers en kinderboeken. Die haal ik er bij de kringloopwinkel of in de kortingsbak van de boekhandel dan ook altijd uit. Ik vind het heel gaaf om te lezen hoe verschillende schrijvers hetzelfde wezen (de vampier) neerzetten. Ik vind het daarin vooral mooi dat de feiten niet te checken zijn. Als iemand schrijft over een kanarie dan kan je dat opzoeken of zelf bekijken. Alleen dat gaat bij een vampier niet. Heerlijk die afwisseling en onzekerheid.
Ik ben me nu ook door een reeks nederlandse klassiekers heen aan het werken. Heel interessant om te lezen en ook heel erg leuk. Wel lees ik bijna alleen maar fictie.
Merel Cooijmans
www.merelcooijmans.nl