Genre: roman
Uitgever: Boekerij
ISBN: 9789022585825
Uitvoering: paperback
Aantal pagina’s: 352
Uitgave: februari 2019
Dank aan Uitgeverij De Boekerij voor het recensie-exemplaar van dit mooie boek.
Het lukt de 32 jarige Jessica al tien jaar om, met hulp van haar ouders, alleen voor zoon William te zorgen. Al tien jaar is ze teleurgesteld in de vader van haar kind. Ze probeert het wel om hem een kans te geven maar Adam is schijnbaar niet iemand waar je 100% van op aan kunt. Ook in zijn rol als vader niet. Jessica gaat op aandringen van haar moeder toch nog een poging wagen om de band tussen vader en zoon nóg een kans te geven. Buiten het feit dat William en Adam recht hebben om een band met elkaar op te bouwen heeft Jessica nog een andere reden het nog een kans te geven. Ze hoopt oprecht dat Adam haar zal verbazen.
Jij ik alles is een roman zoals ik ze graag heb. Een gedegen thema, gedoseerde emoties met ruimte voor humor en een mooi opgebouwd verhaal. Jessica (Jess) gaat met haar volgepropt wagentje en verzekert van de aanwezigheid van haar beste vrienden, van Manchester naar de Dordogne. Hier heeft Adam zijn leven opgebouwd en een mooie stek om vakantie te vieren. William wil natuurlijk niets liever dan bij zijn vader zijn, ondanks dat Jess fulltime voor hem zorgt is papa dé bom. Jess snapt het wel, William is pas tien en is ook nooit deelgenoot gemaakt in de ware gedachten die Jess over Adam heeft. De afstand die ze sinds hun breuk heeft aangehouden heeft meerdere redenen. Adam heeft haar hart gebroken en dat eens maar nooit weer!
Catherine Isaac heeft met deze roman een prachtig en beeldend verhaal geschreven. Hoe wreed en verrassend kan de liefde zijn? En dat geldt zeker ook voor het leven. Jess weet er alles van. In de periode dat ze met William in de Dordogne is verdrinkt ze bijna in haar emoties en de wijn. Boosheid, teleurstelling, verlangen, heimwee, zorgen en vooral onzekerheid. De aanwezigheid van haar vrienden, je zal maar zulke vrienden hebben zeg!, is zowel geniaal als komisch. Zij zorgen voor de nodige onrust en dat pakt bijzonder goed uit, die opmerkingen van Jess’ haar vriendinnen alleen al! Daarbij zorgt iedereen ook nog voor een mooi aandeel in het geheel en de grappige situaties die worden afgewisseld met de kern van het verhaal zijn mooi in balans.
Oprecht genieten dus dit boek. Voor liefhebbers van verhalen met een lach en een traan maar wel met een écht goede verhaallijn. De luchtige schrijfstijl, de spitsvondige en vaak té grappige dialogen met dito gebeurtenissen maken Jij ik alles tot heerlijk ontspannen leesvoer. Het stuntelige gedrag en de scherpe woordspelingen deden me soms aan Bridget Jones of aan Rosie denken terwijl de ernstige situatie niet uit het oog wordt verloren, knap is dat.
Deze roman voelt goed aan, het is een flirt naar het leven en tevens een rollercoaster aan emoties voor Jess. Ondanks dat je gaandeweg aanvoelt waar het heen gaat blijf je lezen en gefascineerd. Het is een beetje voorspelbaar maar dat is gezien de kwaliteit van het verhaal niet onvergeeflijk, Jij ik alles heeft ook een zeker feelgood-gehalte in zich. En ook al schrijft Catherine Isaac luchtig, het verhaal kent zeker een boodschap die je een brok in de keel bezorgt. ‘Geniet van het leven, nu kan het nog!’
4 mooie sterren, en een doosje Kleenex.
Patrice
De Perfecte Buren